Tvůrci projektu

Autoři

Tomáš Dvořák

Luthier, hudebník a analytický chemik. Od jedenácti let bral společně se svým bratrem soukromé hodiny klasické kytary. V patnácti letech objevil mandolínu a bluegrass, což předurčilo jeho hudební cestu na mnoho let. S nástupem na vysokou školu založil skupinu 50 Fingers, od roku 1996 do 2013 působil jako mandolinista skupiny Reliéf, s níž natočil sedm alb a vystupoval na předních bluegrassových scénách v Evropě. Spolupracoval s různými interprety jako všestranný pódiový či studiový hráč (např. Jan Nedvěd, Jan Kalousek, Pavlína Jíšová, Chris Jones, Beppe Gambetta, Dan Crarry, Vinohradské divadlo). Pořádal 13 ročníků Jarní bluegrassové dílny, účastní se jako lektor mnoha žánrových workshopů v Evropě. V současnosti působí jako kytarista kapely G-runs'n Roses a občas zaskakuje v Amplified Acoustic Bandu Jamieho Marshalla. Vedle hudby ho zlákalo také luthierské umění. Tomu se naučil pod vedením Ondřeje Holoubka a zaměřuje se zejména na restaurování starých kytar a mandolín. Vědecké myšlení analytického chemika nasměroval v posledních letech k rozkrývání ztracené historie výroby kytar v Čechách.

Marek Rejhon

Muzikant a učitel. Pravděpodobně byl předurčen stát se jazzmanem, i když si to nějakou dobu nechtěl připustit. V roce 1996 si ho všiml Pavel Klikar a angažoval jej v nové swingové sestavě Originálního pražského synkopického orchestru. Když o tři roky později synkopický orchestr ve své bigbandové podobě na čas zanikl, založil Marek svou první velkou kapelu The Hot­tentots Orchestra, se kterou hrál celých deset let. Následovaly další kapely Swingfonix nebo big band Harlemania. Současný pohled na jazz dnes předvádí v sestavě Petra Ernyei Quartet a v dalších souborech pražské scény. Jako sideman vystupuje na deskách i na jevišti s mnoha tuzemskými i zahraničními sólisty (PT Gazell, Joe Muranyi a další). Od roku 2018 katalyzuje sestavu předních pražských swingových jazzmanů pod krycím názvem Swing Session. Vedle hraní spolupracuje s Petrem Procházkou na vývoji kytar, zabývá se historií a konstrukcí českých i světových kytar. Tu a tam si odskočí k hudební režii. Hudbou si plní své sny a na jazzu ho baví hlavně to, že i po desetiletích je stále neskutečně moderní. Žije v Kladně, které mu přirostlo k srdci i se všemi podivuhodnostmi, s nimiž se v něm člověk může setkat.

osobní web >>>

Další tvůrci

Roman Hájek

Koordinátor projektu, nakladatel, editor, tvůrce obsahu, copywriter, event manažer, marketér, idea maker... Těžko vlastně pojmenovat, co je jeho profesí, veškeré jeho aktivity ale spojuje snaha o excelentní výsledek a schopnost překonávat překážky a vyšlapávat nové cesty. Největší část času pracuje na tvorbě přesvědčivého obsahu ve společnosti AnFas. Vedle toho koordinuje aktivity spolku Halda, který se systematicky stará o propagaci Kladna, vydává knihy a iniciuje akce ve veřejném prostoru. Pečuje o rozvoj sítě Science Café, jež se zabývá popularizací vědy. Když ještě znal pojem "volný čas", rád četl.

osobní web >>>

Karel Pazderka

Fotograf projektu, který za objektivem stojí od roku 1980. Pracoval jako propagační fotograf, fotograf Kladenského muzea, správce depozitáře sbírkového fondu fotografie a dramaturg, zakladatel Zámecké galerie v Kladně. Od roku 1993 působí jako volný fotograf, věnuje se reklamní a produktové fotografii. Pracuje pro přední výrobce a stavitele, jeho snímky pomáhají vytvářet novou tvář mnoha firem. V letech 2009–2010 pracoval jako osobní fotograf premiéra Jana Fischera, za své snímky z tohoto angažmá získal čestné uznání Czech Press Photo.

osobní web >>>

Jiří Mašek

Mistr zvuku, hudební vydavatel, kytarista. V roce 1992 založil firmu Good Day Records a od té doby se živí zvukařinou a produkcí, za svou praxi spolupracoval s desítkami českých i zahraničních hvězd a interpretů. Byl dvorním textařem nestora české country Pavla Bobka na jeho dvou posledních CD. Pod jeho produkčním dohledem přes 500 alb a projektů. Zvukařina tvoří první a větší část Jiřího aktivit, volný čas tráví aktivním hraním a psaním, je autorem většiny textů pro bývalou kapelu Dobrej Den (Autorská Porta 1994), stejně jako pro současnou sestavu Cross Country, jejímž je kapelníkem.